Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

DEBIUT UKS SP „WILCZKI” LESKO W LIDZE MŁODZIKÓW

Drużyna Młodzików Młodszych UKS SP „Wilczki” Lesko zainaugurowała rywalizację w Lidze Młodzików od wyjazdowego spotkania z zespołem „Sparta” Izdebki.

 

Debiut „Wilczków” rocznikowo młodszych w rozgrywkach starszej kategorii, pomimo niekorzystnego wyniku, należy zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Mariusz Nieznańskiego pod względem technicznym i taktycznym zdominowali przeciwników, będąc w posiadaniu piłki przez prawie 80% czasu gry. Głównym mankamentem okazał się jednak brak skuteczności – z kilku doskonałych okazji bramkowych „Wilczki” wykorzystały zaledwie dwie. Rywale dla odmiany wykorzystali prawie wszystkie, co w połączeniu z przewagą fizyczną oraz znakomitą dyspozycją goalkeepera pozwoliło im zainkasować komplet punktów.

Trener Mariusz Nieznański: „Na początku chciałem podziękować całej drużynie za pozostawienie na boisku dużo sił i zdrowia grając z rocznikiem starszym (2008). Był to nasz pierwszy mecz grając w dziewięciu ale mimo to zawodnicy realizowali wszystkie założenia meczowe oraz popisywali się indywidualnymi i zespołowymi akcjami. Mecz nie ułożył się po naszej myśli, w 5 min tracimy podstawowego zawodnika w obronie Mikołaja Kaczmarskiego (kontuzja) i musimy dokonać roszady w składzie. Brak koncentracji po jednym z nielicznych rzutów rożnych - tracimy bramkę. Brak doświadczenia i chęć szybkiego strzelenia wyrównującej bramki doprowadza do drugiego błędu - dotknięcie piłki ręką w polu karnym i bramka z karnego. Szybko jednak zmniejszamy rezultat meczu po bramce Nikodema Osiniaka. Kolejne minuty upływają pod nasze dyktando i znowu wykop piłki do przodu przez drużynę gospodarzy i robi się 3:1 dla Izdebek. Przyśpieszamy grę i dalej z uporem kreujemy akcje co skutkuje kolejną bramką z dystansu strzeloną przez Nikodema. Czas jednak upływał zbyt szybko i mimo kilku składnych akcji nie udaje się doprowadzić choćby do remisu.
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za grę. Nie będę oceniał każdego zawodnika wy sami wiecie ile zostawiliście serca na boisku”.

UKS SP „Wilczki” Lesko reprezentowali: Łukasz Horodejczuk, Jakub Piela, Mikołaj Kaczmarski, Stanisław Buksztel, Nikodem Osiniak, Szymon Latusek, Przemysław Lisowski, Maciej Piszko, Tomasz Kaczmarski, Szymon Brajewski, Jakub Michalak, Marcel Siuciak, Hubert Stachyra, Wojciech Piszko, Jan Horodejczuk, Michał Tarnolicki, trener Mariusz Nieznański, kierownik drużyny Marcin Siuciak.

 ( źródło: fb )