Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

ZWYCIĘSTWO „WILCZKÓW” W TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ „OTRYT CUP” 2014

Mocnym akcentem zakończyła sezon startów w halowych turniejach piłkarskich drużyna młodzików Szkółki Piłkarskiej „Wilczki”. W rozegranym 22 marca 2014 w hali sportowej Gimnazjum w Czarnej turnieju „Otryt Cup 2014” pierwsza drużyna „Wilczków” w stawce 7 zespołów okazała się najlepsza, natomiast druga drużyna, oparta na zawodnikach z młodszych roczników zajęła 5 miejsce.  Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji zespołowej, „Wilczkom” przypadła również nagroda indywidualna – najlepszym strzelcem turnieju został Artur Mikołajczak - zdobywca 11 goli.

Turniej, którego organizatorem był KS „Otryt” Lutowiska a nagrody ufundował Wójt Gminy Lutowiska, rozegrano z podziałem na dwie grupy. Pierwsza drużyna „Wilczków” rozpoczęła zawody od wygranej 3:1 z „Jawornikiem” Czarna. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gospodarze bronili się skutecznie a na bramkę Artura Mikołajczaka dopowiedzieli golem wyrównującym. Dopiero w drugiej fazie meczu trwającego 15 minut „Wilczki” osiągnęły dużą przewagę i dwukrotnie do bramki gospodarzy trafił kapitan drużyny Filip Gnap. W drugim meczu „Wilczki” zaaplikowały drużynie „Otrytu” II 9 goli nie tracąc żadnego, a łupem bramkowym podzielili się Artur Mikołajczak – 5 goli, Filip Gnap – 2 gole i Mikołaj Dybuś – 2 gole. O zajęciu 1 miejsca w grupie miał zadecydować mecz ze starymi znajomymi z Cisnej. W każdym z rozegranych dotychczas turniejów nasza drużyna spotykała się z „Solinką” ( na turnieju w Ustrzykach nawet dwukrotnie ) wiec wylosowanie tej drużyny nikogo nie zaskoczyło.  I tym razem historii stało się zadość i „Wilczki” po zaciętym spotkaniu pokonały rywali z Cisnej 3:2, a gole strzeliło „super trio” – Artur, Mikołaj i Filip.

Druga drużyna „Wilczków” została przydzielona do „grupy śmierci”, w której rywalami byli starsi o 2 – 3 lata zawodnicy  zespołów „Bieszczad” Ustrzyki i „Otrytu” I Lutowiska. Porażki w meczach z tymi drużynami młodym „Wilczkom” ujmy nie przyniosły, pozwoliły natomiast zdobyć bezcenne w sporcie doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. „Wilczki” II w meczu o 5 miejsce rozegrały bardzo dobre zawody i po bramkach Michała Werbowicza i Tomasza Pokorskiego pokonały 2:0 „Otryt” II.

Pierwsza drużyna „Wilczków” w półfinale zmierzyła się z „Bieszczadami” Ustrzyki. Pierwsza faza tego pasjonującego meczu była wyrównana, dopiero ok. 6 minuty zarysowała się lekka przewaga „Wilczków” i Artur Mikołajczak po składnej wymianie podań całej drużyny zdobył prowadzenie. Po chwili w doskonałej sytuacji ten sam zawodnik najpierw trafił w poprzeczkę, a w kolejnej akcji przestrzelił będąc „sam na sam” z bramkarzem. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na naszej drużynie i między 10 a 12 minutą zespół z Ustrzyk zdobył dwa gole. „Wilczki” zaatakowały z dużą determinacją i Filip Gnap trafił piłką w poprzeczkę. Dopiero jednak na 40 sekund przed końcem meczu Artur strzałem w „okienko” bramki doprowadził do remisu. W konkursie rzutów karnych celnie trafiali Artur, Mikołaj i Sebastian, pomylił się Filip ale nasz bramkarz obronił 2 karne zawodników z Ustrzyk i  „Wilczki” awansowały do finału.

W finale nasza drużyna zmierzyła się z drużyną „Otrytu” I, który w rozegranych meczach zanotował komplet zwycięstw bez straty bramki. Początek meczu należał do drużyny z Lutowisk, która w 4 minucie objęła prowadzenie. Utrata bramki jednak nie zdeprymowała naszych zawodników. Cierpliwie budując zespołowe akcje „Wilczki” zaczęły zdobywać przewagę, którą udokumentowały w 7 minucie zdobyciem wyrównującego gola autorstwa Artura Mikołajczaka. W 10 minucie po wymianie podań między Łukaszem Hrycówem i Filipem Gnapem, piłka trafiła na prawe skrzydło do Mikołaja Dybusia, który zagrał pod bramkę, gdzie nie pilnowany przez przeciwnika Artur Mikołajczak wpakował piłkę do bramki. Pomimo desperackich prób „Otrytu”, skromne ale zasłużone zwycięstwo „Wilczki” utrzymały do kończącego finał gwizdka sędziego.

Wygrana w zawodach w Czarnej ( po zwycięstwach w Ustrzykach i Lesku ) pozwoliła „Wilczkom” skompletować  piłkarski „turniejowy hattrick”. Miejmy nadzieję, że satysfakcja z osiągniętych wyników doda „Wilczkom” motywacji do wytrwałej i systematycznej pracy treningowej, z zebrane bogate doświadczenia zaprocentują w kolejnych startach.

SZKÓŁKĘ PIŁKARSKĄ „WILCZKI” na turnieju „Otryt Cup 2014” reprezentowali: Krystian Dobrzański, Konrad Domaradzki, Mateusz Terlecki, Mikołaj Dybuś, Michał Werbowicz, Jakub Golik, Antoni Piotrowski, Sebastian Seryłło, Tomasz Pokorski, Krystian Winiarczyk, Łukasz Hryców, Artur Mikołajczak, Filip Gnap ( kpt ), trener Witold Maciela.