Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

TURNIEJ „WILCZKI CUP 2015” – rocznik 2005

 

 

W sobotę 20 czerwca br. leskie Euroboisko było areną turnieju piłki nożnej Orlików „Wilczki Cup 2015”. W sportowej rywalizacji uczestniczyło ponad 90 piłkarskich adeptów reprezentujących zaprzyjaźnione z Wilczkami kluby.

Gospodarze turnieju oprócz dwóch drużyn z rocznika 2005/6, byli także reprezentowani przez startujący poza klasyfikacją zespół „Wilczki 2004”, który uzupełnił stawkę drużyn, po nagłym wycofaniu się drużyny Ekoballu.
Turniej rozegrano równolegle na dwóch boiskach, a mecze trwały 2 x 12 minut. Pierwsza faza turnieju została rozegrana systemem grupowym, natomiast w drugiej fazie rywalizowano w półfinałach i finałach.
W grupie A pierwsza drużyna Wilczków dość niefortunnie rozpoczęła udział w turnieju. Pomimo dwukrotnego prowadzenia nasi zawodnicy ulegli 2:3 drużynie Akademii Piłkarskiej Sanok. Porażka nie zdeprymowała jednak Wilczków. Zmotywowani do rehabilitacji za beztroską postawę w defensywie, pełni ambicji i determinacji w kolejnych meczach rozgromili rówieśników z Polańczyka i Beska. Zdecydowane zwycięstwa oraz najlepszy bilans bramkowy zapewniły Wilczkom pierwsze miejsce w grupie A. Równie wysoką skuteczność nasz zespół zaprezentował w półfinale, ogrywając pewnie drużynę reprezentującą Gminną Szkółkę Piłkarską z Bukowska. Skuteczności zabrakło jednak naszym zawodnikom w meczu finałowym. Wilczki pomimo bardzo dobrej, zespołowej gry i wypracowaniu kilku doskonałych sytuacji strzeleckich nie potrafiły zdobyć rozstrzygającego gola. W wyniku bezbramkowego remisu o turniejowym zwycięstwie przesądził konkurs rzutów karnych, w którym los uśmiechnął się do naszych rywali. Za zwycięzców można jednak uznać wszystkich uczestników  turnieju, którzy z dużą ambicją i determinacją, w pocie czoła, pokonywali swoje słabości, spędzając ten sobotni dzień na sportowo.
Bardzo heroiczną postawę w turnieju zaprezentowała również druga drużyna „Wilczków”. Dla większości zawodników był to turniejowy debiut, który wypadł całkiem udanie. Nasz zespół pomimo eksperymentalnego składu rozegrał bardzo dobre spotkania zwyciężając rówieśników z Polańczyka, remisując z drużyną GSP Bukowsko oraz nieznacznie ulegając zespołom z Ustrzyk i Beska.
Na duże słowa pochwały zapracowały za swoją postawę w turnieju i zaprezentowane umiejętności piłkarskie „Wilczki 2004”. Nasza drużyna została dołączona z dnia na dzień w „trybie awaryjnym” do turnieju i wystąpiła poza klasyfikacją.  Komplet zwycięstw odniesionych przez „Wilczki” był jednak efektem nie tyle przewagi wiekowej co całkiem sporych umiejętności techniczno – taktycznych zawodników, a nieoficjalnym królem strzelców turnieju został Mikołaj Dybuś, zdobywca 27 goli.
Organizatorzy turnieju oprócz nagród dla startujących zespołów, wyróżnili najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn przyznając indywidualne nagrody rzeczowe. Wyróżnienia otrzymali: Marcel Karnas ( AP Sanok ), Wiktor Jaślar ( Przełom Besko ), Michał Wolak ( Nelson Polańczyk ), Klaudia Maciejko ( GSP Bukowsko ), Tomasz Sędzimir ( Bieszczady Ustrzyki ), Szczepan Prystasz ( UKS Wilczki Lesko ), Szymon Kmiecik ( UKS Wilczki Lesko ).
Organizatorzy składają podziękowania dla panów: Ryszarda Grzyba, Mariusza Nieznańskiego, Damiana Szałajko.
 
WYNIKI TURNIEJU „WILCZKI CUP 2015” – rocznik 2005
Gr. A
PRZEŁOM Besko – NELSON Polańczyk 7:2
AKADEMIA PIŁKARSKA Sanok – UKS SP WILCZKI Lesko 3:2
PRZEŁOM – AP Sanok 3:6
WILCZKI – NELSON 10:0
NELSON – AP Sanok 0:8
WILCZKI – PRZEŁOM 7:0
Tabela gr. A
1. UKS SP WILCZKI Lesko    3   6  19:3
2. AP Sanok            3   6  14:8
3. PRZEŁOM Besko        3   6  13:12
4. NELSON Polańczyk     3   0    2:25

Gr. B
Gminna Szkółka Piłkarska Bukowsko – UKS SP WILCZKI II Lesko 3:3
UKS SP WILCZKI 2004 – BIESZCZADY Ustrzyki 7:2
BIESZCZADY – WILCZKI II 4:1
WILCZKI 2004 – GSP Bukowsko 12:0
BIESZCZADY – GSP Bukowsko 3:2
WILCZKI II – WILCZKI 2004 3:7
    Tabela gr. B
1. BIESZCZADY Ustrzyki     3   6  9:10
2. GSP Bukowsko        3   1  5:18
3. UKS SP WILCZKI II Lesko  3  1  7:14
n/k. UKS SP WILCZKI 2004   3  9  26:5

* PÓŁFINAŁY 1-4

UKS SP WILCZKI Lesko – GSP Bukowsko 7:1
BIESZCZADY – AP Sanok 3:1

* PÓŁFINAŁY 5-8

NELSON Polańczyk – UKS SP WILCZKI II Lesko 1:7
UKS SP WILCZKI 2004 – PRZEŁOM Besko 6:3

* Mecz o 7 miejsce:
NELSON Polańczyk – UKS SP WILCZKI 2004  3:12

* Mecz o 5 miejsce;
PRZEŁOM Besko – UKS SP WILCZKI II Lesko  8:5

* Mecz  o 3 miejsce:
AP Sanok – GSP Bukowsko  3:3, karne 3:4

* Mecz o 1 miejsce:
UKS SP WILCZKI Lesko – BIESZCZADY Ustrzyki  0:0, karne 2:3

UKS SP WILCZKI Lesko: Filip Zięba, Kacper Sołtys, Bartłomiej Gryziecki, Mateusz Horodejczuk, Szymon Kmiecik, Antoni Buga, Kacper Brajewski, Szczepan Prystasz, Stanisław Jankowski, Mateusz Kociuba, Dariusz Werbowicz, Karol Łuczejko, Jakub Zgłębicki, Konrad Zabagło, Nikodem Uluszczak, tener: Witold Maciela.

UKS SP WILCZKI 2004: Konrad Domaradzki, Krystian Dobrzański, Kacper Jachlewski, Mikołaj Dybuś, Mateusz Terlecki, Jakub Andrunik, Jakub Golik, Antoni Piotrowski, trener: Witold Maciela.

( wm )