Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

UDANY WYSTĘP ŻAKÓW W TURNIEJU RESOVIA WINTER CUP 2015/16

Sezon zimowych startów w halowych turniejach piłki nożnej, jak nakazuje kilkuletnia już tradycja, nie może obejść się bez wizyty „Wilczków” w Kielnarowej. Tym razem w turnieju „Resovia Winter Cup” UKS SP „Wilczki” reprezentowała drużyna Żaków  ( rocznik 2007/2008 ), prowadzona przez trenera Rafała Paszkowskiego.

W turnieju wystartowało 14 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Pomimo różnych rozstrzygnięć jakie zapadały w poszczególnych meczach, pod względem czysto sportowym, piłkarskim, Nasza drużyna zaliczyła bardzo udany występ. Same wyniki w sporcie dziecięcym odgrywają jedynie rolę statystyczną. Istotą takich imprez jest możliwość rywalizacji z rówieśnikami oraz kształtowania umiejętności piłkarskich poprzez trening w formie gry. „Wilczki” w pojedynkach grupowych uzyskały następujące wyniki:
•    „Bratek” Bratkowice 0:0,
•    AP „Sokół” Sokołów Młp. 3:1 ( bramki: Jakub Wilk x 2, Maciej Kardasz )
•    MKS „Junior” Łańcut 1:2 ( Jacek Kóna ),
•    BKS Lublin 0:3,
•    UKS „Szóstka” Jasło 0:0,
•    „Resovia” Rzeszów 1:1 ( Maciej Kardasz )
Rozgrywki grupowe drużyna Żaków zakończyła na 5 miejscu i w kolejnych  meczach o miejsca 8-12, rywalizowała z Orzełkiem Przeworsk oraz Football Academy Rzeszów.  Mecz z drużyną z Przeworska miał bardzo wyrównany przebieg i zakończył się minimalną porażką 0-1. W meczu z FA zdecydowanie dały o sobie znać zmęczenie i trudy turnieju, a rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnęli rówieśnicy z Rzeszowa. W przekroju całego turnieju naszych zawodników należy pochwalić za ambicję, determinację i wolę walki oraz całkiem spore umiejętności piłkarskie.
W turnieju „Resovia Winter Cup” „Wilczki” wystąpiły w następującym składzie: Jakub Bąbel - Szymon Dąbrowicki, Fabian Dubaj, Maciej Kardasz, Jacek Kóna, Wojciech Kuzicki, Jakub Łoś, Aleksander Łuczejko, Michał Mazur, Karol Terlecki, Jakub Wilk, Michał Wolak, trener Rafał Paszkowski.
Wyjazd na turniej sfinansowano ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - FIO w ramach projektu "Zabawa, uśmiech, sportowa przygoda - aktywność ruchowa dzieci i młodzieży w gminie Lesko".
( wm )