Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

ŻAKI NA FESTIWALU „HALOWE GRANIE 2016”

 

9 stycznia br. drużyna Żaków UKS SP „Wilczki” ( rocznik 2007 i młodsi ) udała się do doskonale już nam znanej Kielnarowej, aby uczestniczyć w Festiwalu halowej piłki nożnej „Halowe Granie 2016”.

Od kilku lat chętnie korzystamy z zaproszeń Szkółki Piłkarskiej „Grunwald” Budziwój i nie inaczej było w tym roku. Oprócz „Wilczków” w bardzo mocno obsadzonym Festiwalu udział wzięły: Resovia Rzeszów, Stal Mielec, JKS Jarosław, Akademia Piłkarska Sanok, Football Academy Rzeszów, Akademia Piłkarska Jasło, Team Przecław, Orzełki Brzozów oraz Grunwald Budziwój.
Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" co pozwoliło naszej drużynie rozegrać dziewięć 10 minutowych spotkań, a te z kolei skutkowały bagażem piłkarskich emocji, wrażeń i doświadczeń. Pierwsze spotkania musieliśmy przeznaczyć na aklimatyzację do niecodziennych dla nas warunków meczowych. Dla naszych zawodników, trenujących na co dzień w małej sali ZSTiA, rywalizacja w potężnej hali, wypełnionej mnóstwem młodych piłkarzy, rodziców i  opiekunów, pośród zgiełku, hałasu i wrzawy, wymagała dłuższej adaptacji. W konsekwencji turniej rozpoczęliśmy od remisu z AP Sanok. Następnie po zaciętych meczach z renomowanymi podkarpackimi markami (Stal Mielec, FA Rzeszów, JKS Jarosław) doznaliśmy minimalnych porażek. Pomimo niemrawego początku leskie „Wilczki” z każdym następnym meczem czuły się na boisku coraz pewniej, co potwierdził wygrany mecz z Orzełkami Brzozów. W kolejnym spotkaniu twarde warunki postawiliśmy gospodarzowi turnieju drużynie Grunwaldu Budziwój, jednak mecz zakończył się remisem. Również w meczu z Resovią Rzeszów nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyć, remisując z rzeszowskimi rówieśnikami, reprezentującymi jeden z najstarszych polskich klubów piłkarskich. Ostatnie dwa mecze to pewne zwycięstwa „Wilczków”. Najpierw pokonujemy Team Przecław a w meczu zamykającym imprezę wygrywamy z Akademią Piłkarską Jasło. Wśród „Wilczków” instynktem strzeleckim błysnął Jakub Wilk – strzelec 5 goli, a na listę strzelców wpisali się także Jacek Kóna (3gole ) oraz Maciej Kardasz (1 gol). Pozostali napastnicy Fabian Dubaj oraz Wojciech Kozicki również bardzo dobrze wywiązali się ze swoich boiskowych zadań. W grze defensywnej jak i przy wyprowadzaniu akcji świetnie zaprezentowali się: Aleksander Łuczejko, Karol Terlecki oraz Jakub Bąbel. Nieoceniony w przekroju całego turnieju okazał się również Michał Wolak, który skutecznie strzegł dostępu do naszej bramki, popisując się przy tym pięknymi paradami bramkarskimi. Zabawa, uśmiech, sportowa przygoda! „Wilczki” Lesko!
W festiwalu piłkarskim drużynę Żaków UKS SP „Wilczki” Lesko reprezentowali: Michał Wolak, Aleksander Łuczejko, Jakub Bąbel, Karol Terlecki, Jacek Kóna, Maciej Kardasz, Wojciech Kozicki, Fabian Dubaj, Jakub Wilk, Trener: Rafał Paszkowski.

Wyjazd na turniej sfinansowano ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu "Zabawa, uśmiech, sportowa przygoda - aktywność ruchowa dzieci i młodzieży w gminie Lesko".
( rp, wm )