Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

PIĘĆ SEKUND OD PODIUM!

Dopóki piłka w grze… mawiał legendarny sprawozdawca sportowy Jan Ciszewski. W sporcie profesjonalnym coraz częściej jesteśmy świadkami emocjonujących rozstrzygnięć zapadających w ostatnich fazach spotkań.

Ostatnie sekundy meczów przynoszą rozstrzygnięcia w rywalizacji min. hokeistów, koszykarzy, piłkarzy ręcznych. Gdy do końca spotkania pozostaje „jedna Wenta”, jest to dostatecznie dużo czasu aby odmienić losy meczu. Jak się „Wilczki” przekonały , dotyczy to również halowej odmiany piłki nożnej.

16 lutego br. drużyna Młodzików UKS SP „Wilczki” Lesko uczestniczyła w halowym turnieju piłki nożnej „Grunwald Cup”. Turniej rozegrano w hali CTiR WSIiZ w Kielnarowej, a na boisku w wymiarach 72mx32m rywalizowało 10 drużyn w 8 – osobowych składach. Patronat honorowy nad zawodami objęli min: Marszałek Podkarpacia Władysław Otryl, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Prezes Podkarpackiego ZPN Tadeusz Kulik.
Fazę grupową nasza drużyna rozpoczęła od zwycięstwa 4:1 nad AF „Ikar” Głogów. Już w 3 minucie meczu Mikołaj Dybuś wykazał się instynktem snajpera wykorzystując nieporozumienie w szeregach rywali. Dobrej gry naszej drużyny nie zmienił wyrównujący gol zdobyty przez rywali strzałem pod poprzeczkę bramki. Po składnej akcji i znakomitym strzale Mikołaja z dystansu w długi róg „Wilczki” ponownie wyszły na prowadzenie. Po chwili Wojtek Tobolewski trafił w okienko bramki, a wynik meczu ustalił precyzyjnym strzałem Filip Zięba. Znacznie trudniejszym rywalem w kolejnym spotkaniu okazała się drużyna „Stali” Rzeszów. Ale to „Wilczki” uzyskały przewagę w grze, czego efektem był gol zdobyty przez Wojtka po dynamicznej akcji na skrzydle i dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Mikołaja. W drugiej fazie meczu rzeszowiacy przycisnęli zdobywając wyrównującego gola po zamieszaniu w polu karnym. Spotkanie z doskonale dysponowaną w tym turnieju drużyną „Juniora” Łańcut przebiegało z optyczna przewagą „Wilczków”, lecz w kilku dogodnych sytuacjach naszych zawodników zawiodła precyzja. Po strzale Mikołaja piłka trafiła w słupek a dobitka z kilku metrów Jakuba Andrunika minęła pustą bramkę. Rywale zamurowali przedpole bramki ograniczając się do wyprowadzania szybkich kontrataków, skutecznie likwidowanych jednak przez obrońców naszej drużyny. Niemoc strzelecką „Wilczki” przełamały z pojedynku z zespołem OKS „Soboniów” Jasło, a Kuba Andrunik zrehabilitował się za pomyłkę w poprzednim meczu - po podaniu Maksa Fiejtka z zimna krwią wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem rywali. Chwilę później Sebastian Strzępek precyzyjnym strzałem lewą nogą z ok. 10 metrów wpakował piłkę do bramki, a w zamieszaniu podbramkowym wynik na 3:0 podwyższył  Kamil Weremiński.
Po zwycięstwie „Juniora” nad „Stalą” Rzeszów, nasza drużyna zajęła 2 miejsce w grupie i razem z rówieśnikami z Łańcuta awansowała do fazy finałowej. Na początek decydującej fazy turnieju „Wilczkom” przyszło zmierzyć się z drużyną „Glinika” Gorlice, która jak tornado przeszła przez fazę grupową, wygrywając 4-krotnie, strzelając 17 goli i nie tracąc żadnego. Do rywalizacji z faworytem turnieju „Wilczki” przystąpiły osłabione brakiem Antka Piotrowskiego, podstawowego obrońcy, który w poprzednim meczu w niegroźnej sytuacji podkręcił nogę w stawie skokowym. Dość szybko faworyt potwierdził swoje aspiracje zdobywając prowadzenie. „Wilczki” nie złożyły broni i w znakomitej sytuacji na wyrównanie znalazł się Mikołaj. Niestety zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy zdążyli ze skuteczną interwencją. W chwilę później gorliczanie „rozklepali” naszą obronę i podwyższyli wynik. Nie był to jednak gol rozstrzygający, gdyż „Wilczki” niezłomnie i z dużą determinacją walczyły o zmianę wyniku. Cel został osiągnięty – prostopadłe podanie Filipa trafiło do Mikołaja, który wyprzedził obrońców i w sytuacji „sam na sam” tym razem bez zawahania oddał silny strzał lewą nogą, po którym piłka wpadła pod poprzeczkę bramki rywali. „Wilczki” ambitnie walczyły o wyrównanie lecz to rywale w końcówce meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoja korzyść.
Stawką meczu z gospodarzami turnieju – zespołem Grunwaldu Budziwój było miejsce na „pudle”. W przypadku zwycięstwa nasz drużyna zajęłaby w turnieju drugie miejsce a w przypadku remisu miejsce trzecie. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, obie drużyny stworzyły po jednej dogodnej do strzelenia bramki okazji. Przy czym sytuacja wypracowana przez „Wilczków” należała do tych stuprocentowych. Wojtek będąc z piłką 3 metry od bramki dwukrotnie trafił w bramkarza rywali. Stare piłkarskie porzekadło mówiące o mszczeniu się niewykorzystanych sytuacji, w przypadku naszej drużyny ponownie się sprawdziło. Gdy do końca spotkania pozostała „jedna Wenta” nasi zawodnicy znajdowali się jeszcze w posiadaniu piłki, ale błąd techniczny w przyjęciu spowodował jej utratę a strzał rozpaczy zawodnika rywali z ok. 15 metrów trafił w okienko bramki „Wilczków”. Gospodarzom pomogły nie tylko ściany…
Choć zwycięstwa cieszą a porażki skłaniają do refleksji, to jednak w sporcie dziecięcym wyniki maja charakter czysto statystyczny. Nieobecność na turnieju Mateusza Terleckiego znacząco wpłynęła na postawę całej drużyny, która miała trudności z płynnym przechodzeniem z fazy obrony do ataku. Udział w turnieju był dla „Wilczków” znakomitym sprawdzianem umiejętności, dostarczył również wielu sportowych doświadczeń i wrażeń. Przekonaliśmy się, że konsekwentnie i wytrwale należy pracować przede wszystkim nad kształtowaniem indywidualnych umiejętności technicznych. A brak systematycznej obecności na zajęciach treningowych znacząco hamuje sportowy rozwój.

Skład drużyny Młodzików: Krystian Dobrzański – Kamil Weremiński, Sebastian Strzępek, Antoni Piotrowski, Maksymilian Fiejtek, Wojciech Tobolewski, Jakub Andrunik, Mikołaj Dybuś, Mateusz Horodejczuk, Filip Zięba, Konrad Domaradzki, Jakub Golik, trenerzy: Jacek Zięba, Witold Maciela.

WYNIKI MECZÓW UKS SP „WILCZKI” LESKO:
- Akademia Futbolu „Ikar” Głogów Młp  4:1,
( bramki: Mikołaj Dybuś x2, Wojciech Tobolewski, Filip Zięba ),
- ZKS „Stal” Rzeszów  1:1,
( Wojciech Tobolewski )
- MKS „Junior” Łańcut  0:0,
- OKS Sobniów Jasło  3:0,
( Jakub Andrunik, Sebastian Strzępek, Kamil Weremiński ),
- GKS „Glinik” Gorlice  1:3,
( Mikołaj Dybuś )
- SP „Grunwald” Budziwój  0:1,

TABELA KOŃCOWA
1.    GKS „Glinik” Gorlice
2.    SP „Grunwald” Budziwój
3.    MKS „Junior” Łańcut
4.    UKS SP „Wilczki” Lesko
5.    ZKS „Stal „Rzeszów
6.    SP Boguchwała
7.    GAF Głogów Młp
8.    AF „Ikar” Głogów Młp.
9.    SP „Olympic” Krosno
10.    OKS „Sobniów” Jasło

( wm )