Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

TURNIEJ MŁODZIKÓW „STIMO CUP” – rocznik 2004

Drużyna młodzików UKS SP „Wilczki” Lesko – rocznik 2004 i młodsi, uczestniczyła w silnie obsadzonym turnieju halowej  piłki nożnej „Stimo Cup”, który rozegrano 26 lutego br. na sztucznej nawierzchni w „Hali Krosno”.

Organizatorem zawodów była Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno oraz OZPN Krosno, a partnerem technicznym turnieju - firma STIMO.

W turnieju który przeprowadzono wzorem „Ligi ProfBud” wzięło udział dziesięć drużyn, które rywalizowały o końcowy sukces  na trzech boiskach równocześnie systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 14 minut. Turniej zakończył się zasłużonym zwycięstwem drużyny gospodarzy - Beniaminka Krosno, a pozostałe miejsca na podium zajęły prezentujące bardzo wysoki poziom piłkarski drużyny AP „Sparta” Zabrze oraz  BKS Lublin.
Dla „Wilczków” start w turnieju był znakomitym poligonem piłkarskich doświadczeń a rywalizacja z renomowanymi rywalami z Krosna, Lublina, Jasła czy Zabrza w warunkach krośnieńskiej hali dostarczyła silnych sportowych wrażeń. „Wilczki” zaprezentowały bardzo zmienną dyspozycję, przeplatając mecze dobre ze spotkaniami o dużych wahaniach formy. Na tle mocnych i obytych w turniejowych startach drużyn uwidocznił się brak doświadczenia i odwagi w grze oraz wynikająca z tego niska skuteczność strzelecka. Z wyjątkiem ostatniego meczu z drużyną z Zabrza, kiedy to dały o sobie już znać trudy zawodów, w każdym z rozegranych spotkań „Wilczki” potrafiły zademonstrować  jednak dobre zagrania, składne akcje, sytuacje strzeleckie. W spotkaniach z drużynami o porównywalnym poziomie piłkarskim „Wilczki” prezentowały dłuższe fragmenty dobrej gry. Niedosyt pozostawiły mecze w I fazie zawodów - z drużynami z Jasła i Sanoka a szczególnie z zespołem „Aktiv Pro” Rymanów, kiedy to pomimo prowadzenia i znakomitych sytuacji bramkowych, w II fazie meczu „Wilczki” całkowicie oddały inicjatywę rywalowi. Z kolei dużą determinacją Nasi zawodnicy wykazali się w meczu z „Orzełkami” Brzozów, kiedy to pomimo osłabienia liczebnego zdołali zdobyć wyrównującego gola. To że „Wilczki” potrafią budować składne akcje i strzelać efektowne gole pokazały przebiegające pod dyktando naszego zespołu, mecze z drużynami AP „Orzełek” Bażanówka i „Olympic” Krosno. Reasumując – doskonały bagaż piłkarskich doświadczeń zebrany przez Naszych zawodników - miejmy nadzieję, że poparty systematyczną praca treningową, zaprocentuje w kolejnych startach.

WYNIKI MECZÓW:
UKS SP „Wilczki” Lesko – Akademia Piłkarska Jasło 1:5,
( bramka – Maksymilian Fiejtek )
UKS SP „Wilczki” Lesko – Ekoball Sanok 2:6,
( bramki – Mateusz Terlecki, Szczepan Prystasz )
UKS SP „Wilczki” Lesko – BKS Lublin 0:3,
UKS SP „Wilczki” Lesko – Aktiv Pro Rymanów 2:5,
( bramki – Jakub Andrunik, Mikołaj Dybuś )
UKS SP „Wilczki” Lesko – „Orzełek” Bażanówka 3:0
( bramki – Maksymilian Fiejtek, Szczepan Prystasz, Mikołaj Dybuś )
UKS SP „Wilczki” Lesko – „Beniaminek” Krosno 0:4
UKS SP „Wilczki” Lesko – „Orzełki” Brzozów 1:1
( bramka – Jakub Andrunik ),
UKS SP „Wilczki” Lesko – „Olympic” Krosno 10:0
( bramki – Mikołaj Dybuś x 3, Miłosz Koczera x 2, Szczepan Prystasz, Mateusz Terlecki, Kacper Sołtys, Wojciech Tobolewski )
UKS SP „Wilczki” Lesko – AP „Sparta” Zabrze 0:7

Skład UKS SP „Wilczki” Lesko: Krystian Dobrzański – Maksymilian Fiejtek, Mikołaj Dybuś, Jakub Andrunik, Konrad Domaradzki, Sebastian Strzępek, Mateusz Terlecki, Wojciech Tobolewski, Filip Zięba, Szczepan Prystasz, Kacper Sołtys, Miłosz Koczera, trenerzy Jacek Zięba, Witold Maciela.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:

1 Beniaminek Krosno         9    8    0    1    50:8    42    24
2 Sparta Zabrze                9    7    1    1    58:13    45    22
3 BKS Lublin                     9    6    1    2    34:10    24    19
4 Ekoball Sanok                9    5    2    2    32:15    17    17
5 AP Jasło                        9    5    0    4    33:20    13    15
6 Orzełki Brzozów              9    3    3    3    22:31    -9    12
7 Aktiv Pro Rymanów         9    3    1    5    31:36    -5    10
8 UKS SP „Wilczki” Lesko   9    2    1    6    19:31    -16    7
9 Orzełek Bażanówka        9    1    1    7    18:35    -17    4
10 Olympic 2014              9    0    0    9    3:97    -94    0

Najlepszy zawodnik: Iwo Świerkot (AP Sparta Zabrze)
Najlepszy bramkarz: Szymon Skrzęta (Beniaminek Krosno)
Król strzelców: Kacper Ziajka (Aktiv Pro Rymanów)

 ( wm )