Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

DOJRZAŁA GRA I ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO „WILCZKÓW”

W trzeciej kolejce Podkarpackiej Ligi Młodzików Starszych drużyna UKS „Wilczki” Lesko odniosła wyczekiwane i zasłużone zwycięstwo. „Wilczki” zaprezentowały dojrzałą grę i po golach Mikołaja Kaczmarskiego, Macieja Piszko i Nikodema Osiniaka pewnie pokonały „Grunwald” Budziwój.

Podopieczni trenera Mariusza Nieznańskiego musieli się jednak sporo napracować aby przełamać defensywę gości. Rywale o dobrych parametrach fizycznych i motorycznych stawili silny opór, ambitnie walcząc o każdą piłkę. O ile pod względem wolicjonalnym, techniczno – taktycznym i motorycznym nasza drużyna zaprezentowała się bez zarzutu, to kłopotliwym okazała się decyzyjność pod bramką rywali i nieskuteczna finalizacja składnie budowanych akcji. Uderzenia Szymka, Maćka, Antka nieznacznie mijały bramkę lub padały łupem dobrze dysponowanego bramkarz. Gol strzelony w 14 minucie przez Mikołaja po składnej, zespołowej akcji dodał dodatkowego animuszu i polotu naszej drużynie. „Wilczki” przejęły inicjatywę czego efektem były kolejne sytuacje podbramkowe. Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Tomek, ponownie Antek i Szymek. Dopiero jednak Maciek, a następnie Nikodem w bliźniczo podobnych akcjach – prostopadłe podania pomiędzy obrońców – w sytuacji „sam na sam” trafiali piłką do bramki. „Wilczki” zasłużyły na gratulacje i słowa uznania za konsekwencję i cierpliwość w grze, ambicję i waleczność. Brawo drużyna! Brawo trener!

Trener: Mariusz Nieznański: Gratuluję chłopakom osiągniętego wyniku, myślę, że mecz mógł się podobać zgromadzonym na stadionie kibicom. Młode Wilczki z Leska pokazały charakter realizując założenia przedmeczowe. Po zdobyciu i podwyższeniu prowadzenia Wilczki pokazały dojrzałość w grze, długo utrzymując się przy piłce i kontrolując przebieg meczu. Chciałem w tym miejscu podziękować za wsparcie darczyńcom i sympatykom Wilczków: p. Karol Kusal, p. Paweł Kusal, p. Mirosław Leszczyński, Nadleśnictwo Lesko, Powiat Leski. Zapraszam na kolejny mecz naszej drużyny - w dniu 18.09.2021 godz. 12.00 na leskim Euroboisku będziemy gościć zespół „Stali”Gorzyce.

UKS SP „Wilczki” Lesko – „Grunwald” Budziwój 3:0 (1:0)

- bramki: 14’ Mikołaj Kaczmarski, 42’ Maciej Piszko, 58’ Nikodem Osiniak

UKS SP „Wilczki” Lesko reprezentowali: Łukasz Horodejczuk, Tomasz Kaczmarski, Jakub Michalak, Nikodem Osiniak, Mikołaj Kaczmarski, Maciej Piszko, Szymon Kunach, Antoni Radłowski, Szymon Latusek, oraz Hubert Stachyra, Marcel Siuciak, Stanisław Buksztel, Szymon brajewski, Filip Podsobiński, Stefan Rogaliński, trener Mariusz Nieznański, kierownik drużyny Marcin Siuciak.

 (wm)