Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

DOBRA GRA NA FINISZU ROZGRYWEK

W meczu kończącym rozgrywki Podkarpackiej Ligi Młodzików Starszych drużyna UKS SP „Wilczki” Lesko rywalizowała z zespołem „Unii” Nowa Sarzyna. Dla „Wilczków” stawką tego spotkania było miejsce premiowane awansem do wyższej grupy.

Podopieczni trenera Mariusza Nienańskiego utrzymywali stabilną dyspozycję piłkarską przez cały okres rozgrywkowy, dodatkowo z meczu na mecz dojrzewając psychicznie i mentalnie do ligowych wymogów. Posumowaniem dobrego sezonu była efektywna i skuteczna postawa na finiszu rozgrywek. „Wilczki” nie zawiodły i pomimo eksperymentów oraz rotacji w składzie spisały się na piątkę! Zdobycz bramkowa mogła być znacznie okazalsza lecz na przeszkodzie stanęła nonszalancja i nieskuteczność pod bramką rywali. „Unię” należy pochwalić za otwartą grę i próby zmiany wyniku do ostatniego gwizdka.

Bilans ligowych spotkań „Wilczków” to 6 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka a także 22 gole strzelone i 11 straconych. Pomimo istniejących jeszcze mankamentów i ograniczeń stanowiących przypadłość futbolu dziecięcego, postawa drużyny w rozgrywkach zasługuje na szacunek i słowa uznania. Choć wiodące role w zespole odgrywali piłkarze wybitni, to jednak końcowy sukces stanowi wypadkową trudu pracy wszystkich zawodników, również debiutantów. Wszystko dobre, co się dobrze kończy… Czy jednak wszystko skończy się dobrze? Do pokonania turbulencje, wyboje, zakręty…

Trener Mariusz Nieznański: „Jestem zadowolony z gry drużyny, widać było dużą determinację chłopaków w dążeniu do wygrania tego meczu. Muszę przyznać, że gra w Lidze Podkarpackiej dała nam bardzo dużo. W szczególności zawodnicy nabrali pewności we własne umiejętności oraz uodpornili się mentalnie na trudy meczowe. Jeszcze raz z tego miejsca dziękuję darczyńcom za wsparcie naszej drużyny - bez was nie było by nas. Podziękowania dla rodziców za zaufanie i dowożenie chłopaków na treningi. A po meczu w ramach zakończenia sezonu udaliśmy się na pizzę :) …”

 UKS SP „Wilczki” Lesko – „Unia” Nowa Sarzyna 5:2 (3:1)

- bramki: 9’ 45’ Szymon Latusek, 23’ 38’ Szymon Kunach, 28’ Przemysław Lisowski

 UKS SP „Wilczki” Lesko reprezentowali: Łukasz Horodejczuk, Mikołaj Kaczmarski, Jakub Michalak, Stefan Rogaliński, Maciej Piszko, Antoni Radłowski, Szymon Kunach, Szymon Latusek, Przemysław Lisowski oraz Tomasz Kaczmarski, Szymon Brajewski, Hubert Stachyra, Wojciech Piszko, Wiktor Zagórski, Jakub Kunach, Jan Horodejczuk, Wiktor Nieznański, trener Mariusz Nieznański.

 (wm)