Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

I MIEJSCE MŁODZIKÓW LKS „SANOVIA-WILCZKI” LESKO W TURNIEJU „PIŁKARSKIEJ LIGI MŁODZIKÓW 2013”

 

Mocnym akcentem zakończyła cykl startów w Piłkarskiej Lidze Młodzików drużyna LKS „SANOVIA-WILCZKI” Lesko. W zawodach rozegranych 22 czerwca 2013 na leskim Orliku nasza drużyna wygrywając wszystkie mecze, bezdyskusyjnie okazała się najlepsza.

 

W zorganizowanym przez Sport Lesko Sp. z o.o. turnieju, obok gospodarzy udział wzięły także drużyny „Brzozovii” MOSiR Brzozów i „Ekoballu” Sanok, który pod nieobecność zespołu z Cisnej, wystawił dodatkowe drużyny.  Mecze trwały 2 x 12 minut a turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Turniej stał na wysokim poziomie piłkarskim i dostarczył zarówno uczestnikom zmagań jak i  kibicom wielu emocji. Pomimo upalnej pogody młodzi piłkarze rywalizowali o końcowy sukces z ogromną determinacją, ambicją i zaangażowaniem, zachowując jednakże zasady fair play.

Bogate doświadczenia piłkarskie zebrane w poprzednich startach, zaowocowały bardzo dobrą, pod względem technicznym i taktycznym oraz skuteczną grą naszej drużyny. Młodzicy przełamali także towarzyszącą im w poprzednich startach niemoc strzelecką, co w połączeniu z dobrą postawą defensywy przełożyło się na końcowy sukces. W ataku brylował niezawodny Artur Mikołajczak (najlepszy strzelec turnieju – 10 goli) wspierany przez Kacpra Bielaka, w pomocy Eryk Bluj i Filip Gnap konstruowali widowiskowe akcje, a Łukasz Hryców, Michał Werbowicz i Sebastian Seryłło skutecznie bronili dostępu do bramki. Wchodzący na zmiany młodsi rocznikowo chłopcy : Antoni Piotrowski, Jakub Golik, Jakub Wasylewicz również zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Na pochwały za ambicję i wolę walki zasłużyli także Tomasz Pokorski, Patryk Gnap, Michał Buczarski. Turniejowy sukces młodzików nie był dziełem przypadku lecz efektem solidnej i rzetelnej pracy treningowej. Miejmy nadzieję, że doświadczenie uzyskane podczas startów w turniejach PLM  zaprocentuje równie dobrą postawą młodzików w jesiennych rozgrywkach.

Organizatorzy przyznali indywidualne wyróżnienia i nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnych piłek firmy Selekt dla  Adriana Białasa („Brzozovia”) – najlepszego bramkarza, Szymona Śmierza („Ekoball”) – najlepszego zawodnika oraz Artura Mikołajczaka  („Sanovia-Wilczki”) – najlepszego strzelca. Nagrody wyróżnionym zawodnikom wręczył prezes LKS „Sanovia” Lesko p. Zbigniew Paszkowski.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania dla kierownictwa Piekarni „Szelc” za ufundowane drożdżówki oraz dla Grzegorza Nycza, Macieja Gembusia, Gracjana Krynickiego i Mateusza Nieznańskiego.

Fundatorami turniejowych nagród byli : LCESiP, LKS „Sanovia” Lesko, Sport Lesko Sp. z o.o.

 

WYNIKI TURNIEJU

 

DRUŻYNA

DRUŻYNA

WYNIK

1

 

„SANOVIA” Lesko

* strzelcy goli : A. Mikołajczak – 3,

E. Bluj, S. Seryłło

 

2

„EKOBALL” III Sanok

5 : 2

3

„EKOBALL” Sanok

4

„BRZOZOVIA” Brzozów

3 : 2

5

„EKOBALL” II Sanok

1

 

„SANOVIA” Lesko

* strzelcy goli : A. Mikołajczak,

E. Bluj, F. Gnap

 

1 : 3

2

„EKOBALL” III

3

„EKOBALL” Sanok

1 : 6

4

„BRZOZOVIA” Brzozów

5

„EKOBALL” II

2 : 2

1

 

„SANOVIA” Lesko

* strzelcy goli : A. Mikołajczak – 4,

 

3

„EKOBALL” Sanok

4 : 0

2

„EKOBALL” III

4

„BRZOZOVIA” Brzozów

4 : 2

5

„EKOBALL” II

3

„EKOBALL” Sanok

1 : 4

4

„BRZOZOVIA” Brzozów

1

 

„SANOVIA” Lesko

* strzelcy goli : F. Gnap – 2,

A. Mikołajczak – 2,

 

 

1 : 4

2

„EKOBALL” II

5

„EKOBALL” III

3 : 5

 

 

TABELA

  TURNIEJU  PIŁKARSKIEJ LIGI  MŁODZIKÓW

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

DRUŻYNA

WYNIKI MECZÓW

PKT

BRAMKI

1,

LKS „SANOVIA” 1923 Lesko

5:2

3:1

4:0

4:1

12

16 : 4

2,

FPS „EKOBALL” Sanok

3:2

6:1

0:4

4:1

9

13 : 8

3,

FPS „EKOBALL” III Sanok

2:5

1:6

4:2

5:3

6

12 : 16

4,

LKS „BRZOZOVIA” Brzozów

2:3

2:2

2:4

1:4

1

7 : 13

5,

FPS „EKOBALL”  II Sanok

1:3

2:2

1:4

3:5

1

7 : 14

 

*SKŁAD LKS „SANOVIA-WILCZKI” Lesko : Michał Buczarski, Kacper Bielak Artur Mikołajczak (10 goli), Eryk Bluj (2gole), Filip Gnap (3 gole), Tomasz Pokorski, Patryk Gnap, Sebastian Seryłło (1 gol), Łukasz Hryców, Michał Werbowicz, Antoni Piotrowski, Jakub Wasilewicz, Jakub Golik, TRENER : Witold Maciela.