Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

„WILCZKI” ZWYCIĘŻYŁY W USTRZYKACH DLN.

15 lutego 2014 r. drużyna młodzików Szkółki Piłkarskiej „WILCZKI” uczestniczyła w  turnieju halowej piłki nożnej „Bieszczady Cup 2014”, rozegranym w hali widowiskowo-sportowej w Ustrzykach Dln.

Bogate doświadczenia piłkarskie zebrane w poprzednich startach, zaowocowały dobrą pod względem technicznym i taktycznym grą Naszej drużyny, czego efektem było turniejowe zwycięstwo, nagrodzone przez organizatorów efektownym pucharem.

W turnieju uczestniczyło 6 drużyn, podzielonych przez organizatorów na dwie grupy. Ponieważ był to turniej w kategorii wiekowej - rocznik 2001 i młodsi, kadrę „Wilczków” uzupełnili zawodnicy „Sanovii”. W fazie grupowej „Wilczki” pokonały 1:0 „Gimball” Tarnawa, po efektownym golu strzelonym przez Artura Mikołajczaka oraz zremisowały 0:0 po zaciętym meczu z „Solinką” Cisna. W półfinale Nasza drużyna zmierzyła się z „Otrytem” Lutowiska. Na prowadzenie szybko wyszedł zespół „Otrytu” ale zdeterminowani zawodnicy „Wilczków” po chwili osiągnęli dużą przewagę i po dwóch bramkach Filipa Gnapa i jednej Artura Mikołajczaka zwyciężyli 3:1. W drugim półfinale zawodnicy „Solinki” po bezbramkowym remisie, pokonali gospodarzy z Ustrzyk lepiej wykonując konkurs rzutów karnych. W meczu finałowym „Wilczki” ponownie spotkały się więc z drużyną z Cisnej. Pierwsza faza finału przebiegała pod dyktando „Wilczków”, które po bramkach Filipa Gnapa i Sebastiana Lacha osiągnęły dwubramkowe prowadzenie. W drugiej fazie mecz się wyrównał, a po zdobyciu kontaktowego gola „Solinka” zaatakowała z dużą ambicją. Pomimo dużych emocji i kilku sytuacji z obu stron, wynik meczu już nie uległ zmianie i drużyna Szkółki Piłkarskiej „Wilczki” w pełni zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo w turnieju.

Również w klasyfikacji najlepszych strzelców dominowali zawodnicy „Wilczków” – Filip Gnap zajął 1. miejsce a Artur Mikołajczak 3. miejsce. Nasi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Trofea wręczał Prezes Bieszczadzkiego SZS w Ustrzykach Dolnych p. Czesław Luty.

Szkółkę Piłkarską „WILCZKI” reprezentowali: Filip Gnap ( kpt.), Łukasz Hryców, Jakub Golik, Antoni Piotrowski, Artur Mikołajczak, Michał Werbowicz, Mikołaj Dybuś, Tomasz Pokorski, Sebastian Seryłło, Patryk Wieczorek, Sebastian Lach. Trener :Witold Maciela

 

WYNIKI TURNIEJU:

Grupa A:

                SP „WILCZKI” Lesko – „GIMBALL” Tarnawa 1:0

                „SOLINKA” Cisna - SP „WILCZKI” Lesko 0:0

                „GIMBALL” – „SOLINKA” 1:1

Grupa B:

                „BIESZCZADY” II Ustrzyki – „OTRYT” Lutowiska 0:0

                „OTRYT” - „BIESZCZADY” I Ustrzyki 2:2

                „BIESZCZADY” I - „BIESZCZADY” II 2:0

PÓŁFINAŁY:

                SP „WILCZKI” Lesko – „OTRYT” Lutowiska 3:1

                „SOLINKA” Cisna - „BIESZCZADY” I 0:0, karne 3:1

FINAŁ:

                SP „WILCZKI” Lesko - „SOLINKA” Cisna 2:1

Mecz o 3 miejsce:

                „BIESZCZADY” I – „OTRYT” Lutowiska 0:0, karne 3:1

Mecz o 5 miejsce:

                „GIMBALL” Tarnawa - „BIESZCZADY” II 2:0