Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

UDANY WYSTĘP MŁODZIKÓW W FESTIWALU PIŁKARSKIM W KIELNAROWEJ

 

23 lutego br. w CTiR w Kielnarowej odbył się ostatni z Festiwali Piłkarskich, których organizatorem była zaprzyjaźniona z „Wilczkami”  Szkółka Piłkarska „Grunwald” Budziwój. W zawodach uczestniczyła i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony drużyna młodzików naszej Szkółki. W turnieju nad którym patronat objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa - Tadeusz Ferenc, Wojewoda Podkarpacki - Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Prezes PZPN w Rzeszowie - Kazimierz Greń wystartowało 12 drużyn, a zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

 

„Wilczki” rozegrały 11 dziesięciominutowych meczów, z których podobnie jak w przypadku żaków, 4 zakończyły się zwycięstwem, 3 remisem a 4 porażką. Początek turnieju pomimo dobrej gry i postawy pełnej nieustępliwości, waleczności i determinacji przyniósł minimalne, jednobramkowe porażki, wynikające przede wszystkim z braku skuteczności. „Wilczki” nie wykorzystały przewagi w meczach z GAF Głogów, FA Jarosław i prowadzenia z Mosir Brzozów. Jednak w miarę trwania turnieju, trema opuściła naszą drużynę i „Wilczki” prezentowały coraz lepszą formę i skuteczność. Przekonywujące zwycięstwa nad rówieśnikami ze Stali Rzeszów, SP Borek Kraków, Chemika Pustków i Juniora Łańcut dodały pewności w grze i przysporzyły dużo satysfakcji. W całym turnieju „Wilczki” zanotowały dodatni bilans bramkowy, tracąc tylko 7 i zdobywając 14 goli, których strzelcami zostali : Artur Mikołajczak – 9 goli, Filip Gnap – 4 gole, Eryk Bluj – 1 gol.

Szkółkę Piłkarską „Wilczki” na Festiwalu Piłkarskim reprezentowali : Krystian Dobrzański, Sebastian Seryłło, Filip Gnap, Artur Mikołajczak, Łukasz Hryców, Mikołaj Dybuś, Tomasz Pokorski, Michał Werbowicz, Krystian Winiarczyk, Mateusz Terlecki, Eryk Bluj oraz trenerem drużyny Witold Maciela.

W turnieju „Wilczki” osiągnęły następujące wyniki :

 • Głogowska Akademia Piłkarska Głogów Młp. - 0 : 1,
 • Football Academy Jarosław – 0 : 1,
 • Mosir Brzozów – 1 : 2 ( bramka Artur Mikołajczak ),
 • SP Grunwald II Budziwój – 1 : 1 ( Artur Mikołajczak ),
 • Czarnovia I  Czarna – 0 : 1,
 • Chemik Pustków – 4 : 0 (Artur Mikołajczak x 3, Filip Gnap ),
 • SP Grunwald I Budziwój – 0 : 0,
 • Stal Rzeszów – 4 : 1 (Artur Mikołajczak x 2, Filip Gnap, Eryk Bluj ),
 • SP Borek Kraków – 2 : 0 (Filip Gnap, Artur Mikołajczak ),
 • Czarnovia II Czarna – 0 : 0,
 • Junor Łańcut – 2 : 0 ( Filip Gnap, Artur Mikołajczak ).

Podobnie jak w przypadku turnieju żaków również i tym razem nie bacząc na rezultaty i końcowe rozstrzygnięcia, nie prowadzono klasyfikacji zespołowej. Główną bowiem ideą przyświecającą organizatorom festiwalu było to, aby dzieci koncentrowały się wyłącznie na grze. Dzięki udziałowi w turnieju „Wilczki” zdobyły bezcenny zasób doświadczeń piłkarskich, który miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

 

Witold Maciela