Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

AWANS „WILCZKÓW” W PUCHARZE TYMBARKU

W piątek 7 listopada 2014 r. leskie Euroboisko było areną powiatowych eliminacji turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Turniej, którego finał rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie, rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 oraz U-12. Debiutujący w tej edycji turnieju UKS SP „Wilczki” zgłosił do rozgrywek drużyny we wszystkich kategoriach.

Jako pierwsze w szranki piłkarskiej rywalizacji stanęły „Wilczki” U-10 czyli chłopcy z roczników 2005 i 2006. W tej kategorii wiekowej z terenu powiatu leskiego do turnieju zgłosiła się tylko drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Uhercach. Stawką meczu był awans do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie wiosną przyszłego roku. Drużyny rywalizowały w 6 osobowych składach na odpowiednio zmniejszonym boisku. Spotkanie, które trwało 2 x 15 minut przebiegało z przewagą młodych „Wilczków” i zakończyło się ich zasłużonym zwycięstwem. Rówieśnicy z Uherzec w początkowej fazie meczu bronili się bardzo dzielnie i wyprowadzali groźne kontrataki. „Wilczki” po dwóch niewykorzystanych okazjach , wreszcie w 12 min. meczu zdobyły prowadzenie a strzelcem gola był Filip Zięba. W II połowie przewaga naszej drużyny wzrastała w miarę trwania meczu a jej efektem były składne, zespołowe akcje, sytuacje podbramkowe i gole zdobyte ponownie przez Filipa Ziębę oraz Jakuba Leśniaka. Wszyscy zawodnicy reprezentujący w tym meczu nasz UKS, za postawę pełną ambicji i determinacji, zasłużyli na gratulacje i słowa pochwały.
Korzystając z pogodnej aury „Wilczki” w ramach dogrywki rozegrały pomiędzy sobą towarzyski mecz sparingowy, w którym „zieloni” pokonali „pomarańczowych” 7:4 a gole zdobyli: Mateusz Kociuba x3, Kacper Brajewski x1, Dariusz Werbowicz x3, Karol Łuczejko x2, Filip Zięba x1, Filip Ważny x1.

UKS SP „WILCZKI” Lesko – SZKOŁA PODSTAWOWA Uherce 3 :0 ( 1 : 0 )

• bramki : Filip Zięba x 2, Jakub Leśniak x 1,
• skład : Szymon Kmiecik – Dariusz Werbowicz, Bartłomiej Gryziecki, Filip Zięba, Kacper Sołtys, Antoni Buga, Karol Łuczejko, Jakub Leśniak, Mateusz Kociuba, Filip Ważny, Kacper Brajewski, trener Witold Maciela, kierownik drużyny Maciej Gembuś.

Witold Maciela
Sport Lesko Sp. z o. o.