Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

ZWYCIESTWO „WILCZKÓW” W HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ŻAKÓW

Emocje, piękne bramki i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim zgromadzonym na I Turnieju Noworocznym organizowanym przez Akademię Piłkarską w Sanoku. 31 stycznia 2015 roku hala sportowa przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku gościła prawie stu młodych adeptów piłki nożnej. Każdy z uczestników uhonorowany został pamiątkowym medalem i dyplomem.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn: Wilczki Lesko, Beniaminek Krosno, Akademia Piłkarska Sanok A, Akademia Piłkarska Sanok B, AktivPro Rymanów, Orzełki Bażanówka, Gminna Szkółka Piłkarska z Bukowska. Dla wielu młodych piłkarzy był to pierwszy turniej w życiu jednak towarzysząca im trema wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego przeniosła się na trybuny gdzie dumni rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” a drużyna Wilczków nie zanotowała ani jednej porażki, pięciokrotnie wygrywając i raz remisując. Imponujący jest również bilans bramkowy – tylko 4 stracone i aż 17 strzelonych goli.


Najlepszym zawodnikiem turnieju został Filip Zięba, który dwoił się i troił w każdym spotkaniu ale jak sam przyznał zdobycie tej nagrody nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc kolegów z drużyny, którzy świetnie wypełniali swoje obowiązki na poszczególnych pozycjach i pracowali na sukces zespołu. W roli bramkarza zadebiutował Jakub Bąbel, którego interwencje ściągały sen z powiek napastnikom rywali. Zmysł taktyczny i częste odbiory piłek braci Antka i Darka Werbowiczów oraz Nikodema Uluszczaka uniemożliwiały przeprowadzanie skutecznych akcji rywalowi. Choć serce do gry niejednokrotnie zapraszało defensorów pod pole karne przeciwnika to rozsądek nakazywał zostać na własnej połowie w oczekiwaniu na kontry przeciwnika. Filip Zięba był motorem napędowym drużyny, ze spokojem kreował akcje nadając im odpowiednie tempo. Na skrzydłach brylowali bracia Olek i Karol Łuczejko, których wyszkolenie techniczne imponowało trenerom wszystkich drużyn. Michał Wolak swoją nieustępliwością i ambicją raz po raz przerywał akcje rywali po czym zazwyczaj podawał do swojego najlepszego kolegi Maćka Kardasza, który z impetem szturmował bramkę drużyny przeciwnej. W ataku świetnie poczynali sobie Marcin Siwarski oraz Jakub Wilk. Marcin dwukrotnie asystował przy trafieniach Kuby, którego gol w meczu z Beniaminkiem ( w samo okienko bramki) mógłby kandydować do najpiękniejszej bramki turnieju.
UKS SP „WILCZKI” Lesko – wyniki:
- Beniaminek Krosno 4:3,
- AP Sanok A 5:1,
- AP Sanok B 5:0,
- Activ Pro Rymanów 2:0,
- Orzełki Bażanówka 1:0,
- GSP Bukowsko 0:0,
UKS SP „WILCZKI” Lesko - skład: Jakub Bąbel, Maciej Kardasz, Aleksander Łuczejko, Karol Łuczejko, Marcin Siwarski, Nikodem Uluszczak, Antoni Werbowicz, Dariusz Werbowicz, Jakub Wilk, Michał Wolak, Filip Zięba, trener: Rafał Paszkowski
Strzelcy bramek:
Maciej Kardasz – 6 goli, Filip Zięba – 6, Jakub Wilk – 2, Karol Łuczejko – 2, Michał Wolak – 1.

Rafał Paszkowski
UKS SP „WILCZKI”