Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

„WILCZKI” NA FESTIWALU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W KIELNAROWEJ

Drużyna żaków UKS SP „WILCZKI” ( rocznik 2006 ) na zaproszenie Szkółki Piłkarskiej „Grunwald” Budziwój, uczestniczyła w II Festiwalu Halowej Piłki Nożnej, rozegranym 22 lutego 2015 r. na dwóch boiskach w hali CTiR w Kielnarowej.

Dla naszych najmłodszych adeptów piłkarskich był to kolejny start w tego typu imprezie. Podobnie jak i ubiegłoroczny udział, również i ten występ dostarczył wielu sportowych emocji, filmowych goli, doskonałych piłkarskich akcji i zagrań. „Wilczki” spisały się doskonale, pomimo, że wystąpiły w bardzo okrojonym składzie, z zaledwie jednym rezerwowym ( rodzice kilku zawodników w dniu wyjazdu zgłosili niedyspozycje chłopców). Rywalizacja z drużynami z Rzeszowa, Jarosławia, Krosna czy Przemyśla dostarczyła naszym piłkarzom wielu wrażeń i satysfakcji z osiągniętych wyników. Nie brakowało także łez wzruszenia wywołanych nieprzychylnymi decyzjami sędziowskimi czy tez boiskowymi rozstrzygnięciami.
W turniejowym maratonie, trwającym od wczesnych godzin porannych, „Wilczki” rozegrały 11 dziesięciominutowych meczów, z których 4 zakończyły się zwycięstwem, 2 remisem a 5 porażką. W bramce „Wilczków” doskonałymi interwencjami popisywał się Michał Wolak. Ostoją defensywy był Darek Werbowicz, który prezentował również dynamiczne akcje ofensywne, po których zdobył 2 efektowne gole. Maciej Kardasz z dużą determinacją walczył w ataku i w pomocy, a Michał Nieznański i Jakub Wilk równoważyli grę zespołu w strefie środkowej. Zgodnie z przewidywaniami najlepszym strzelcem drużyny ( 11 goli ) okazał się błyskotliwy drybler i reżyser gry „Wilczków”, szalejący na całym boisku – Filip Zięba.
Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów dla uczestników turnieju był pokaz piłkarskiego Freestyl’u zaprezentowany przez grupę Free Power.
„Wilczki” zostały nagrodzone przez organizatorów festiwalu medalami a ponadto indywidualne wyróżnienia za udział w piłkarskich konkurencjach technicznych otrzymali Dariusz Werbowicz, Michał Wolak i Filip Zięba.
Zgodnie z ideą przyświecającą organizatorom festiwalu, aby dzieci koncentrowały się wyłącznie na grze nie bacząc na rezultaty i końcowe rozstrzygnięcia, nie prowadzono klasyfikacji zespołowej. Myśl szkoleniowa, którą przyjęto za główny cel imprezy - została zrealizowana. Ujrzeliśmy wiele ciekawych akcji bez presji czasu i gry o wynik.

UKS SP „WILCZKI” Lesko – wyniki meczów:
- Football Academy Jarosław 1:1,
* bramka: Filip Zięba,
– SP 16 I Przemyśl 1:0,
* bramka: Filip Zięba,
– SP 16 II Przemysl 1:2,
* bramka: Filip Zięba,
– „GRUNWALD” II Budziwój 5:0,
* bramki: Maciej Kardasz – 3, Filip Zięba - 2,
- KAP Bardomed Krosno 0:2,
- „BRATEK” Bratkowice 2:1,
* bramki: Filip Zięba - 2,
- DAF Rzeszów 0:1,
- „GRUNWALD” I Budziwój 0:4,
- „JUNAK” Słocina 2:2,
* bramki: Dariusz Werbowicz, Filip Zięba,
- „ZIOMKI” Rzeszów 2:3,
* bramka: Dariusz Werbowicz, Filip Zięba,
- GAF Głogów Młp. 2:0,
* bramki: Filip Zięba – 2,

UKS SP „WILCZKI” Lesko - skład : Michał Wolak – Filip Zięba, Dariusz Werbowicz, Maciej Kardasz, Jakub Wilk, Mateusz Nieznański, trenerzy: Rafał Paszkowski, Witold Maciela.

Witold Maciela
Sport Lesko Sp. z o.o.