Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MŁODZIKÓW „FERIE Z PIŁKĄ”

Na zaproszenie Stowarzyszenia Sportowego „Orzełki” Brzozów drużyna młodzików UKS SP „WILCZKI” ( rocznik 2002 ) uczestniczyła w halowym turnieju piłki nożnej, rozegranym 7 lutego 2015 r. w hali sportowej LO w Brzozowie.

Pomimo bardzo okrojonego składu w jakim wystąpiła nasza drużyna, „Wilczki” zaliczyły bardzo udane zawody, prezentując obok wysokich umiejętności piłkarskich, charakterystyczne dla „Wilczków” cechy wolicjonalne. To właśnie nieugięty charakter, ogromna determinacja i wola walki sprawiły, że w pojedynku z dużo mocniejszymi fizycznie gospodarzami, przez długi czas „Wilczki” prowadziły po golu strzelonym przez Patryka Gnapa i dopiero w ostatnich minutach faworyzowani brzozowianie przechylili szalę zwycięstwa na własną stronę. Było to jedno z najbardziej zaciętych i emocjonujących spotkań turnieju. W meczu tym nie obyło się bez kontrowersji a naszej drużynie nie został przyznany rzut karny. 

Emocji nie brakowało również w pojedynku z rówieśnikami z Rymanowa, na gola zdobytego przez Partyka Gnapa, rywale szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Do remisu, jak przystało na kapitana drużyny, doprowadził Filip Gnap, oddając silny i precyzyjny strzał z dystansu a przewagę „Wilczków” bramkami udokumentowali - ponownie Patryk i Tomasz Pokorski.
Bardzo zacięty mecz stoczyły „Wilczki” z drużyną „Junaka” Słocina. Nasza drużyna objęła prowadzenie po doskonale rozegranym rzucie rożnym i golu zdobytym przez Filipa Gnapa. Znakomitymi interwencjami w bramce popisał się Aleksander Bentkowski a Mikołaj Dybuś precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę bramki ustalił wynik meczu.
W rywalizacji z I drużyną KAP Bardomed Krosno nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, choć aby cieszyć się ze zwycięstwa zabrakło skuteczności pod bramką rywali. Ponieważ chwile dekoncentracji i gapiostwa w obronie nasi przeciwnicy potrafili wykorzystać bezwzględnie – to oni sięgnęli po zwycięstwo. W rewanżu „Wilczki” zwyciężyły z dużą przewagą II drużynę KAP a gole po składnych, zespołowych akcjach strzelali Mikołaj Dybuś oraz Jakub Golik i Mikołaj Brajewski, dla których były to pierwsze zdobyte bramki w startach turniejowych.
Dziękując organizatorom za zaproszenie, należy podkreślić walory szkoleniowe startu naszej drużyny w turnieju. Pomimo, że nie wszyscy zawodnicy którzy mogli, chcieli wziąć w nim udział (!), występ „Wilczków” należy ocenić bardzo pozytywnie. Aleksander Bentkowski, Krystian Dobrzański, Filip Gnap, Michał Werbowicz, Mikołaj Dybuś, Patryk Gnap, Tomasz Pokorski, Mikołaj Brajewski, Jakub Golik, Tomasz Bochnak – to chłopcy którzy pokazali charakter.
Nasi piłkarze w każdym meczu próbowali konstruować zespołowe akcje od bramkarza przez obronę do ataku, unikając wykopywania długich piłek. Wielokrotnie przynosiło to zamierzony efekt w postaci składnych akcji zakończonych strzałami. Nasza drużyna bardzo dobrze pod względem taktycznym rozgrywała stałe fragmenty gry, szczególnie rzuty rożne, które dostarczały wielu okazji do zdobycia goli. Niedostatki piłkarskie i przewagę fizyczną rywali „Wilczki” niwelowały ogromną determinacją i ambicją. Turniejowa rywalizacja dostarczyła wielu wrażeń i nowych doświadczeń, które, miejmy nadzieję, poparte pracą treningową przyniosą chłopcom w przyszłości sukcesy i satysfakcję.

UKS SP „WILCZKI” Lesko – wyniki:
- AKTIV PRO Rymanów 4:2,
* bramki: Patryk Gnap ( 2 ), Filip Gnap, Tomasz Pokorski,
- JUNAK Słocina 2: 0,
* bramki: Filip Gnap, Mikołaj Dybuś,
- ORZEŁKI Brzozów 1:2,
* bramka: Patryk Gnap,
- KAP Bardomed I Krosno 0:2,
- KAP Bardomed II Krosno 3:0,
* bramki: Mikołaj Dybuś, Mikołaj Brajewski, Jakub Golik.

UKS SP „WILCZKI” Lesko - skład: Aleksander Bentkowski, Krystian Dobrzański – Filip Gnap ( kpt ), Michał Werbowicz, Mikołaj Dybuś, Patryk Gnap, Tomasz Pokorski, Mikołaj Brajewski, Jakub Golik, Tomasz Bochnak, trener: Witold Maciela.

Witold Maciela
Sport Lesko Sp. z o.o.