Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ ORLIKÓW - rocznik 2006/07

Na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Sanok drużyna Orlików UKS SP „Wilczki” Lesko - rocznik 2006/07, wzięła udział w II Noworocznym Turnieju Piłkarskim przeprowadzonym 6 lutego br. w hali sportowej PWSZ w Sanoku.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które rywalizowały w systemie "każdy z każdym", rozgrywając aż siedem 14 - minutowych spotkań. Nasi zawodnicy mieli apetyt na powtórzenie wyniku z poprzedniego roku, kiedy to zwyciężyli w I edycji turnieju. Jednak reguła, że pierwsze mecze bywają dla Naszej drużyny najtrudniejsze, potwierdziła się i w tym przypadku. Zawodnicy trenujący w małych salach gimnastycznych, nieprzyzwyczajeni do dużych hal, potrzebują czasu na aklimatyzację. Nie inaczej było w Sanoku. Po zaciętym pojedynku, pierwszy mecz z GSP Bukowsko, Nasza drużyna, choć minimalnie, jednak przegrała. Co ciekawe, spośród wszystkich adeptów piłki nożnej to właśnie zawodniczka z Bukowska – Klaudia Maciejko, ( zresztą w pełni zasłużenie ) została MVP turnieju.
W drugim meczu „Wilczki” zmierzyły się z gospodarzem turnieju, drużyną AP I Sanok. Był to chyba najciekawszy mecz turnieju, pełen dramaturgii i zwrotów akcji. Przy prowadzeniu Naszej drużyny 5:4, w ostatniej sekundzie spotkania, kiedy rozbrzmiewała syrena kończąca mecz a gracze rezerwowi wbiegli na parkiet w euforii zwycięstwa, sędzia odgwizduje rzut wolny. Bezpośrednim uderzeniem, nie dając szans naszemu bramkarzowi, zawodnik AP Sanok doprowadza do remisu, naszych zawodników do płaczu a trenerów i kibiców do stanu przedzawałowego...
W kolejnych pięciu spotkaniach „Wilczki” odnoszą pewne zwycięstwa pokonując kolejno : AP „Piłkarskie Nadzieje” Mielec, „Beniaminka” Krosno, AP „Aktiv Pro” Rymanów, AP „Orzełek” Bażanówka oraz AP II Sanok. Najlepszym strzelcem „Wilczków” w turnieju okazał się Filip Zięba zdobywca 8 bramek. Na listę strzelców wpisali się również: Jakub Wilk (6 bramek), Nikodem Uluszczak i Miłosz Ząbek (po 4 bramki), Karol Łuczejko (3 bramki) i Maciej Kardasz (2 bramki). Na miano najlepszego obrońcy turnieju (naszym zdaniem) zasłużył Miłosz Ząbek, który oprócz świetnych interwencji w obronie potrafił również wyprowadzić akacje ofensywne i skutecznie je finalizować. Na uwagę zasługuje również Karol Terlecki - najmłodszy zawodnik turnieju ( 2008 ), który bez kompleksów stawiał czoło starszym o 2 lata zawodnikom. Dużo jakości i zagrań ofensywnych dawali Filip Zięba, Karol Łuczejko i Jacek Kóna. Nikodem Uluszczak niemal ze 100% skutecznością wykańczał akcje drużyny a Maciej Kardasz został królem asyst. Kolejne boiskowe doświadczenia zdobyli Jakub Bąbel i Jakub Wilk, wnosząc też dużo pozytywnych akcentów w grę drużyny. Bardzo dobrze ze swoich bramkarskich obowiązków wywiązał się Michał Wolak, który na każdym turnieju stanowi pewny punkt drużyny. Na koniec słowa uznania dla organizatorów, którzy zadbali o dobrą zabawę zarówno dla piłkarzy, trenerów jak i kibiców.

WYNIKI MECZÓW:
UKS SP „Wilczki” Lesko – GSP Bukowsko 1:2
UKS SP „Wilczki” Lesko – Akademia Piłkarska I Sanok 5:5
UKS SP „Wilczki” Lesko – Aktiv Pro Rymanów 5:2
UKS SP „Wilczki” Lesko – AP „Orzełek” Bażanówka 4:2
UKS SP „Wilczki” Lesko – „Beniaminek” Krosno 4:0
UKS SP „Wilczki” Lesko – AP „Piłkarskie Nadzieje” Mielec 3:1
UKS SP „Wilczki” Lesko – Akademia Piłkarska II Sanok 5:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Akademia Piłkarska Sanok
2. Gminna Szkółka Piłkarska Bukowsko
3. UKS SP „Wilczki” Lesko
4. AP „Piłkarskie Nadzieje” Mielec
5. AP „Orzełek’ Bażanówka
6. Aktiv-Pro Rymanów
7. „Beniaminek” Krosno
8. Akademia Piłkarska II Sanok

UKS SP „Wilczki” Lesko reprezentowali: Michał Wolak - Miłosz Ząbek, Karol Łuczejko, Karol Terlecki Filip Zięba, Jacek Kóna, Jakub Bąbel Jakub Wilk, Maciej Kardasz, Nikodem Uluszczak. Trenerzy: Rafał Paszkowski, Jacek Zięba, Witold Maciela.

( rp, wm )