Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

HALOWY TURNIEJ MŁODZIKÓW – rocznik 2003

Drużyna Młodzików UKS SP „Wilczki” Lesko złożona głównie z zawodników z rocznika 2004,  na zaproszenie  Stowarzyszenia „Orzełki” Brzozów uczestniczyła w halowym turnieju piłki nożnej Młodzików.

W zawodach, które rozegrano 13 lutego br. w hali brzozowskiego LO, uczestniczyło osiem drużyn podzielonych na 2 grupy.
Głównym celem postawionym przed młodszymi rocznikowo „Wilczkami” było zebranie piłkarskiego doświadczenia oraz gra na jak najwyższym poziomie zaangażowania wolicjonalnego.
Specyfika gry na hali powoduje, że o rozstrzygnięciach w wielu wypadkach decyduje przypadek, łut szczęścia. Tym razem szczęście wielokrotnie było sprzymierzeńcem rywali. Głównym mankamentem w grze Naszej drużyny były duże wahania dyspozycji poszczególnych zawodników oraz brak skuteczności pod bramką przeciwnika. W doskonałych sytuacjach do zdobycia gola, decydujących o rozstrzygnięciach spotkań, Nasi zawodnicy strzelali w bramkarza, słupek, poprzeczkę lub poza bramkę. W rozgrywkach grupowych „Wilczki” zdobywały prowadzenie zarówno z meczu z Duklą jak i z Bukowskiem lecz łatwo roztrwoniły przewagę w II fazach meczów. Pomimo braku korzystnych rezultatów Nasza drużyna konsekwentnie próbowała prowadzić grę opartą na  wymianie dużej ilości podań, utrzymywaniu się przy piłce, budowaniu akcji od bramkarza poprzez poszczególne formacje. Nie było to łatwe zadanie, ale jak pokazały niektóre akcje, zadanie wykonalne. Na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu stanęła jednak fatalna skuteczność oraz duża nonszalancja w grze defensywnej. Bardzo udany występ zaliczyła „druga czwórka” w składzie: Maksiu, Kuba, Michał i Kuba, walcząca z determinacja o każdą piłkę, poprawnie w bramce interweniował Krystian. Nasi zawodnicy muszą jednak solidnie popracować nad skutecznością gry w ataku i obronie, w czym znacząco pomoże doświadczenie zebrane podczas startów w tego typu zawodach.
WYNIKI MECZÓW:
UKS SP „Wilczki” Lesko – GSP Bukowsko 1:3
( bramka – Mikołaj Dybuś )
UKS SP „Wilczki” Lesko – „Orzełki” Brzozów 0:2
UKS SP „Wilczki” Lesko –  MOSiR Dukla 1:3
( bramka – Jakub Andrunik )
UKS SP „Wilczki” Lesko – UKS Blizne 1:2
( bramka – Mikołaj Dybuś )
UKS SP „Wilczki” Lesko – „Grunwald” Budziwój 1:3
( bramka – Wojciech Tobolewski )

Skład UKS SP „Wilczki” Lesko: Krystian Dobrzański – Maksymilian Fiejtek, Jakub Andrunik, Mikołaj Dybuś, Mateusz Terlecki, Wojciech Tobolewski, Sebastian Strzępek, Jakub Golik, Michał Werbowicz, trenerzy: Jacek Zięba, Witold Maciela.

(wm)