Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2016 : U-7, U -9,U-11 - PODSUMOWANIE

Bardzo udane występy w rozgrywkach piłkarskich „Deichmann Minimistrzostwa 2016” zaliczyły drużyny reprezentujące UKS SP „Wilczki”.

Dla „Wilczków” był to debiut w ósmej już edycji zawodów. Minimistrzostwa to turniej piłkarski o zasięgu ogólnopolskim, skierowany do dziewcząt i chłopców w wieku do 13 lat. Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann.
Startujący pod flagą Albanii zespół U-9 w fazie eliminacyjnej zajął 4 miejsce - rozegrał 18 meczów, odnosząc 10 zwycięstw, 3 remisy oraz doznając 5 porażek. „Orły Albanii” w rozgrywkach grupowych strzeliły rywalom aż 71 goli, tracąc 34. Awans do dalszej fazy nasz zespół przypieczętował pewnymi zwycięstwami w meczach z  Włochami ( Ustrzyki ) 4:1, Polską ( Sanok ) 3:0 oraz Paragwajem ( Sanok ) 2:1. W Finale Miejskim rozegranym w Hali Krosno, Albania  zdecydowanie pokonała Słowację ( Krosno ) 7:2, po golach strzelonych przez Stanisława Olechowskiego - 4, Fabiana Dubaja - 2 oraz Jakuba Wilka. Niestety w 1/8 finału nasi młodzi zawodnicy ulegli po bardzo wyrównanym pojedynku Serbii ( Krosno ) 0:1. W przekroju całego turnieju doskonałą formę strzelecką zaprezentował Stasiu Olechowski, a zdobycie 30 goli pozwoliło mu na zajęcie wysokiej piątej pozycji w końcowej klasyfikacji strzelców turnieju.
Drużyna „Wilczków” U-9 wystąpiła w składzie: Wiktor KRZYWIŃSKI, Stanisław OLECHOWSKI, Jakub WILK ( 18 goli ), Jakub BĄBEL ( 1 gol ), Fabian DUBAJ ( 6 goli ), Maciej KARDASZ ( 12 goli ), Jacek KÓNA ( 5 goli ), Karol TERLECKI ( 3 gole ), Michał WOLAK ( 2 gole ), Aleksander ŁUCZEJKO ( 1 gol ), trener Rafał PASZKOWSKI.

Równie znakomitą dyspozycję piłkarską zaprezentowały „Wilczki” w kategorii U-11. Zespół startujący w barwach Austrii w fazie eliminacyjnej zajął 2 miejsce, odnosząc 13 zwycięstw, 2 mecze zremisował i tylko jeden przegrał. „Wilczki” strzeliły rywalom aż 86 goli, tracąc zaledwie 14. Jest to wyczyn szczególnie godny podkreślenia zwarzywszy na fakt, że nasz zespół wystąpił w całym turnieju bez nominalnego bramkarza, a rolę goalkeepera skutecznie dzielili miedzy sobą występujący w obronie i ataku Mateusz Horodejczuk oraz Miłosz Koczera. Efektem bardzo dobrej postawy drużyny Austrii w turnieju było uzyskane wielu wartościowych rezultatów w meczach z wymagającymi rywalami, min: zwycięstwo nad Polską ( Ekoball ) 2:1, remis 2:2 i zwycięstwo 2:0 nad Holandią ( Ustrzyki ), remis 1:1 i wysokie zwycięstwo 4:0 nad Czechami ( AP Sanok ) a także zwycięstwa 4:2 i 3:0 w meczach z Finlandią ( Besko ) oraz rekordowe 14:0 z Paragwajem i 10:1 z Portugalią. Jedyną porażkę w eliminacjach nasza drużyna zaznała w rewanżowym meczu  z Polską (2:3), marnując w II połowie kilka znakomitych sytuacji do strzelenia gola.
Mecze eliminacyjne rozgrywane były w Sanoku na trawiastych boiskach o sporych rozmiarach ( 60x30 m ). Zgoła odmienne warunki panowały podczas Fazy Finałowej w Hali Krosno – sztuczna murawa a przede wszystkim wymiary boiska 40x20 m sprawiły, że gra była bardzo kontaktowa, szybka i momentami przypadkowa, a miejsca i czasu na układanie zespołowych akcji niewiele. Przyzwyczajone do takich warunków po fazie eliminacyjnej krośnieńskie i jasielskie drużyny, zyskały nad pozostałymi dodatkowy handicap. „Wilczki” przystąpiły do tego turnieju poważnie osłabione. Kilka bowiem dni wcześniej  Filip Zięba złamał rękę, co wykluczyło go z udziału w krośnieńskim finale. Gdyby nieszczęść było mało, to kontuzji już w I połowie meczu 1/8 finału doznał Miłosz Ząbek. Mimo to nasza drużyna w heroicznym boju pokonała Chorwację 2:1 ( Jasło ) po dwóch golach Szymka Kmiecika. Szczęścia, zdrowia i nieco umiejętności zabrakło „Wilczkom” w ćwierćfinałowym pojedynku z Meksykiem, zakończonym zwycięstwem rywali 4:1 – honorową bramkę zdobył Kacper Sołtys. Niestety, na tym szczeblu rozgrywek niezmiernie trudno było tak znaczące ubytki kadrowe zrekompensować. Najlepszym strzelcem drużyny w przekroju całego turnieju okazał się Kacper Sołtys, który w 18 rozegranych meczach zdobył aż 21 goli.
Drużynę „Wilczków” U-11 reprezentowali:
Kacper SOŁTYS (18 meczów/21 goli), Szymon KMIECIK (18/15), Miłosz KOCZERA (18/14), Szczepan PRYSTASZ (18/8), Mateusz HORODEJCZUK (18/5), Adam LOCHMAN (18/6), Miłosz ZĄBEK (17/3), Filip ZIĘBA (16/12), Karol ŁUCZEJKO (13/4), trener Witold MACIELA.

W turnieju „Deichmann Minimistrzostwa 2016” wystąpiła również najmłodsza drużyna „Wilczków” startująca w kategorii U-7. Zespół reprezentujący barwy Szwajcarii bardzo udanie rywalizował z rówieśnikami z Kamerunu ( AP Sanok ) oraz Grecji ( Ekoball ), odnosząc w 12 rozegranych meczach 6 zwycięstw, 4 remisy oraz doznając zaledwie dwóch porażek. Uzyskany bilans bramkowy ( 35:24 ) świadczy o bardzo dużym potencjale ofensywnym młodych „Wilczków”. Zgodnie z regulaminem rywalizacja w kategorii U-7 zakończyła się po pierwszej rundzie.
Drużynę „Wilczków” U-7 reprezentowali:
Łukasz HORODEJCZUK, Szymon BRAJEWSKI, Filip PECKA, Filip DEMKO, Wojciech MAZUR, Szymon LATUSEK, Hubert STACHYRA, Antoni PASIONEK, Filip PODOBIŃSKI, Jakub MICHALAK, Szymon FEDOROWICZ, Jan HAŁASIK, Ksawery BIELAK, trener Mariusz NIEZNAŃSKI.

( wm )