Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ ŻAKÓW MŁODSZYCH

Bardzo udany występ zaliczyła drużyna żaków młodszych UKS SP „WILCZKI” w Niepodległościowo - Mikołajkowym Turnieju halowej piłki nożnej, rozegranym 29 listopada br. w hali sportowej I LO w Sanoku.

 

Debiutujący na piłkarskich arenach zespół, którego kadrę stanowili 6 i 7- latkowie, w rywalizacji z drużynami z Jasła, Rzeszowa i Sanoka zaprezentował ogromne walory wolicjonalne i całkiem niezłe umiejętności piłkarskie. Dla naszych zawodników, trenujących na co dzień w małych salkach, rywalizacja w hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, wypełnionej sporą liczbą młodych piłkarzy, pośród aplauzu i wrzawy wzbudzanych przez liczne grono kibiców, rodziców i  opiekunów, stanowiła nowe doświadczenie. Debiutancka trema opadła jednak tuż po rozpoczęciu pierwszego meczu, a w całym turnieju nasi młodzi zawodnicy spisali się na medal. Swoje pierwsze gole w piłkarskiej karierze strzelili Jakub Wilk i Michał Wolak. W bramce „Wilczków” doskonałymi interwencjami popisywał się Marcin Siwarski, dynamiczne akcje konstruował Olek Łuczejko, pełną determinacji grę w ataku i obronie prezentowali Antek Werbowicz i Kuba Łoś, a Karol Terlecki i Kuba Bąbel tradycyjnie wnosili do gry drużyny dużo spontaniczności i nieszablonowych zagrań. Wyniki meczów i końcowe rozstrzygnięcia zeszły na dalszy plan, a uwaga „Wilczków” koncentrowała się na zabawie z piłką. W trakcie zawodów ujrzeliśmy wiele ciekawych akcji młodych „Wilczków”, bez presji czasu i gry o wynik.

Drużyna żaków młodszych UKS SP „WILCZKI” została sklasyfikowana na 3 miejscu, ex aequo z Ziomkami I Rzeszów, i nagrodzona dyplomem oraz pucharem, a każdy z zawodników otrzymał okolicznościowy medal.

 

UKS SP „WILCZKI” – wyniki:

  • Akademia Piłkarska Jasło     2:1  ( gole: Michał Wolak, Jakub Wilk ),
  • Ekobal I Sanok          0:3,
  • Ekobal II Sanok         0:4,
  • Ziomki II Rzeszów    1:1       ( Jakub Wilk ),
  • Ziomki I Rzeszów     0:1,

 

UKS SP „WILCZKI” – skład:

            Marcin Siwarski – Jakub Wilk, Michał Wolak, Antoni Werbowicz, Aleksander Łuczejko, Jakub Łoś, Jakub Bąbel, Karol Terlecki, trenerzy: Rafał Paszkowski, Witold Maciela.

 

Witold Maciela

Sport Lesko Sp. z o. o.