Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

3. MIEJSCE ŻAKÓW STARSZYCH

O krok od finału znalazła się drużyna żaków starszych  UKS SP „WILCZKI” ( rocznik 2006 ) startująca w Niepodległościowo – Mikołajkowym Turnieju halowej piłki nożnej, rozegranym 30 listopada br. w Sanoku.  W meczu półfinałowym „Wilczki” pomimo przewagi i doskonałych sytuacji bramkowych ( słupek, poprzeczka, sam na sam ) uległy jedną bramką gospodarzom turnieju. Również w spotkaniu o 3. miejsce nasi zawodnicy regularnie ostrzeliwali bramkę rywali, tym razem skutecznie – dwa gole strzelone przez Filipa Ziębę przesądziły o zwycięstwie „Wilczków” w  małym finale.

 

W turnieju uczestniczyło 8 drużyn rozstawionych w dwóch grupach,  a mecze trwały 13 minut. „Wilczki” w inaugurującym turniej meczu spotkały się z drużyną Ekobalu II. Pojedynek lepiej zaczęli gospodarze obejmując szybko prowadzenie. Po przystosowaniu się do panującej w hali atmosfery i rozmiarów boiska, nasza drużyna zaczęła poczynać sobie coraz śmielej, czego efektem był wyrównujący gol strzelony przez Maćka Kardasz po podaniu Karola Łuczejko. Niestety, nieporozumienie w defensywie kosztowało naszych zawodników utratę gola, który przechylił szalę zwycięstwa na stronę naszych rywali.

Przeciwnikiem „Wilczków” w następnym meczu była silna drużyna „Ziomków” I Rzeszów. Od pierwszego gwizdka na parkiecie trwała heroiczna rywalizacja obu zespołów, zakończona podziałem punktów. Remis w spotkaniu z renomowaną rzeszowską szkółką piłkarską dodał naszym zawodnikom wiary we własne umiejętności. A że są one już całkiem spore, pokazał kolejny mecz, w którym „Wilczki” zdominowały zespół Ekobalu SP4. Wspierany przez bardzo dobrą grę kolegów Filip Zięba „ustrzelił” hattricka, a do bramki trafiali tże Karol Łuczejko, Fabian Dubaj oraz dwukrotnie Maciek Kardasz. Sytuacji do strzelenia goli „Wilczki” stworzyły w tym spotkaniu znacznie więcej, lecz albo doskonale bronił bramkarz rywali albo zawodziła skuteczność.  Dzięki okazałemu zwycięstwu nasza drużyna zdystansowała zespół „Ziomków” i awansowała do półfinału.

Półfinałowy mecz z drużyną Ekobalu I pozostawił sporo niedosytu. „Wilczki” rozegrały najlepszy mecz w turnieju, oblegając przez długie minuty spotkania bramkę faworyzowanych rywali, lecz piłka po strzałach naszych piłkarzy jak zaczarowana trafiała w słupek, w poprzeczkę, w bramkarza, mijała nieznacznie bramkę… Na parkiecie dwoił się i troił Filip, strzelał Karol i Darek, dryblowali Maciek i Fabian, dobre zmiany dali Michał i Kuba… a gola strzelili przeciwnicy… Gdy zabrzmiał końcowy gwizdek w oczach „Wilczków” zakręciły się łzy, ale z podniesionymi głowami opuszczali parkiet nagrodzeni za swoją postawę gromkimi brawami publiczności.

W małym finale „Wilczki” ze zdwojoną ambicją i determinacją przystąpiły do gry, biorąc rewanż na grupowym rywalu. Przewaga naszej drużyny została udokumentowana golami zdobytymi przez Filipa. I w tym spotkaniu po strzale Karola piłka „zatańczyła” na poprzeczce, uderzenie z dystansu Darka goalkeeper sparował na róg, prezentując przy tym „obronę meczu”. Bramkarz rywali był jednak bezradny wobec strzałów Filipa, który precyzyjnie tuż przy słupku umieszczał piłkę w bramce. Po zakończeniu spotkania, uniesione triumfalnie w górę ręce „Wilczków” znamionowały dobrze wykonaną robotę…

Reasumując – bardzo udany występ „Wilczków”, doskonałe doświadczenie sportowe i życiowe, ambicja i determinacja na najwyższym poziomie!.

 

UKS SP „WILCZKI” – wyniki meczów:

  • Ekobal II Sanok         1:2 ( gol: Maciej Kardasz ),
  • Ziomki I Rzeszów     0:0,
  • Ekobal SP4 Sanok     7:1 ( Filip Zięba x3, Maciej Kardasz x2, Karol Łuczejko, Fabian Dubaj ),
  • Ekobal I Sanok          0:1,
  • Ekobal II Sanok         2:1 ( Filip Zięba x2 ),

 

UKS SP „WILCZKI” – skład:

            Jakub Babicz – Dariusz Werbowicz, Karol Łuczejko, Filip Zięba, Maciej Kardasz, Jakub Wilk, Michał Nieznański, Fabian Dubaj, trenerzy: Rafał Paszkowski, Witold Maciela.

 

 Witold Maciela

Sport Lesko Sp. z o.o.