Wilczki Lesko

Switch to desktop Register Login

ONE MAN SHOW

 

Turniej jednego zawodnika – tak można w kilku słowach streścić udział drużyny orlików UKS SP „WILCZKI” w kolejnych zawodach z cyklu Niepodległościowo – Mikołajkowych Turniejów halowej piłki nożnej, rozegranych 7 grudnia br. w Sanoku.

Podczas turnieju Nasza drużyna strzeliła rywalom 7 goli i wszystkie były autorstwa Mikołaja Dybusia. Sobotni solenizant w niedzielnych zawodach był bezwzględny dla bramkarzy rywali, zaprezentował bardzo dobrą formę i doskonałą skuteczność.  Koledzy z drużyny okazali się dla przeciwników znacznie bardziej wielkoduszni, marnując w kluczowych momentach meczów sytuacje bramkowe, z rzutem karnym włącznie, a w defensywie rozdawali spóźnione prezenty mikołajkowe.

W turnieju orlików uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. „Wilczki” rozegrały 6 meczów, odniosły 3 zwycięstwa, doznały dwóch porażek a jeden mecz zakończył się remisem. Takie rozstrzygnięcia meczów pozwoliły na zajęcie przez Naszą drużynę 6 miejsca. Pomimo dodatniego bilansu zwycięstw i bramek, dużej ambicji i determinacji w grze, „Wilczkom” przytrafiło się całkiem sporo błędów, niedokładności, niezdecydowania i braku koncentracji. „Wilczki” przeplatały grę dobrą z postawą słabą.  Miejmy nadzieję, że motywacji do wytrwałej i systematycznej pracy treningowej „Wilczkom” nie zabraknie, a zebrane bogate doświadczenie sportowe zaprocentuje w kolejnych startach.

Medale mają także swoją drugą stronę – gra na pełnowymiarowej hali widowiskowo - sportowej odbiega znacząco od specyfiki treningu w 3-krotnie mniejszej salce gimnastycznej. Trenerzy drużyn, z którymi przyszło „Wilczkom” rywalizować, reagowali uśmiechem na informację o naszej bazie treningowej w okresie zimowym. Dostęp do hali w Gimnazjum, jedynej w której, przy dużej ilości uczestników naszych zajęć, można przeprowadzić trening tak, aby sprawiał dzieciom w nim uczestniczącym frajdę, został dla „Wilczków” ograniczony przez pracownika szkoły, uzurpującego sobie prawo do administrowania tym obiektem. W grafiku wykorzystania hali  miejsce „Wilczków” zajął UKS „San”. Szanujemy ideę rozwijania siatkówki w naszym mieście, gratulujemy siatkarkom licznych sukcesów, trzymamy kciuki za dobre starty w przyszłości. Ale i my domagamy się szacunku dla naszej inicjatywy, inicjatywy non profi, mającej przede wszystkim na celu zwiększenie aktywności sportowej dzieci i młodzieży – mieszkańców gminy Lesko, poprzez udział w zajęciach sportowych w bardziej atrakcyjnej formule. Jak zahamować zmiany zachodzące w stylu życia dzieci, które mijamy co dzień na ulicach naszego miasta, a spowodowane inwazją Internetu, gier video, fastfoodów, niechęcią do wysiłku fizycznego? W rywalizacji sportowej już na starcie zostajemy w blokach. No chyba, żeby rozgrywać zawody od ściany do ściany, na parkiecie 24x12 m, 3 zawodników plus bramkarz, ale kogo na to namówimy…

Nasz UKS zrzesza 84 członków, regularnie uczestniczących w zajęciach treningowych 5 grup wiekowych. Zorganizowaliśmy obóz letni „Wilczki Camp”, w miarę naszych skromnych możliwości finansowych organizujemy turnieje letnie i zimowe, bierzemy systematyczny udział w turniejach halowych, startujemy w Pucharze Tymbarku oraz rozgrywkach ligowych młodzików prowadzonych przez OZPN. To całkiem spory dorobek jak na 1,5 roku działalności. Dużą pomoc, bez której funkcjonowanie Szkółki nie byłoby możliwe, udziela „Wilczkom” jedynie Urząd Miasta i Gminy. Ale stawiając czoła przeciwnościom losu i nie tylko losu, wiary dodaje niezłomny charakter Wilczków…

 

 UKS SP „WILCZKI” – wyniki meczów:

  • Bieszczady Ustzryki 1:2,
  • Ekobal II Sanok         4:0,
  • Ekobal I Sanok          1:0,
  • Grunwald Budziwój  0:0,
  • AP Jasło                     1:0,
  • Ziomki I Rzeszów     0:1,     

 

UKS SP „WILCZKI” – skład:

            Krystian Dobrzański – Mateusz Terlecki, Kamil Weremiński, Mikołaj Dybuś, Patryk Gnap, Michał Werbowicz, Antoni Piotrowski, Jakub Golik, trener:  Witold Maciela.

 

    Witold Maciela

Sport Lesko Sp. z o.o.